Prolog

Představujeme vám 5. vydání firemního časopisu Productivity. Toto je jubilejní vydání. Společnost Atlas Copco letos slaví 140. výročí svého založení. Na trhu nepůsobí mnoho společností, které mají tak dlouhou historii. Vždy mě zajímalo, díky čemu si společnost i po tak dlouhé době existence dokáže zachovat své silné postavení. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1757&lang=cs

Kam budeme směřovat v příštích třech letech?

Každé tři roky představují prezidenti jednotlivých divizí své strategie pro další tříleté období. Je obecně známo, že v obchodním prostředí panuje obtížná situace, která se pravděpodobně bude ještě zhoršovat. V obchodní skupině Industrial Technique však existují důvody k optimismu. V řadě geografických oblastí i produktových segmentů zákazníci usilovně investují. Hovořili jsme s prezidenty o jejich strategiích. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1755&lang=cs

Impozantní spoje

Automobily, které jsou postiženy problémy souvisejícími s rezivěním, se mohou brzy stát záležitostí minulosti, jelikož výrobci automobilů se ve stále větší míře obracejí k lehkým materiálům na bázi uhlíkových vláken, které jsou spojovány pomocí lepidel namísto tradičního svařování. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1723&lang=cs

Poslední zpověď utahovačky Tensor S

Psal se rok 1995, kdy jsem se stala členem rodiny výrobků Atlas Copco. Dostala jsem jméno Tensor S a byla jsem prvním skutečným elektronicky řízeným nářadím vyráběným společností Atlas Copco. Pro ni jsem byla velmi vítaná, očekávaná a důležitá. Celá rodina Atlas Copco na mě byla pyšná, její členové mě měli rádi a chlubili se mnou, protože jsem byla velmi rychlá, odolná a přesná. Nepřetržitě pracovali na mém dalším zdokonalování. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1736&lang=cs

Horké novinky v produktech

Nová řada LS 19
Malé brusky na formy, kotoučové brusky a brusky s brusným papírem představují nářadí, které nachází široké uplatnění ve všech odvětvích výrobního průmyslu. Jsou také důležitou produktovou řadou v sortimentu nářadí pro odebírání materiálu. Přitom můžeme s hrdostí prohlásit, že máme pravděpodobně nejlepší výrobky na trhu.

Nová řada LS19 zahrnuje malé a lehké brusky, uvnitř kterých se skrývá mimořádný výkon a které si dokáží poradit i s nejnáročnějšími úkoly. Řada LS19 nahrazuje řadu LS18, jejíž skvělé nářadí bylo nyní dovedeno k naprosté dokonalosti.

Nářadí je k dispozici v přímých i úhlových verzích a s různými rozsahy otáček.

 

Novinky z oblasti QAT
STanalyser – verze firmwaru 7.1
STanalyser je možno používat ke kontrolování výkonnosti nářadí a sledování opakovatelnosti a přesnosti dosahované všemi typy poháněného nářadí a momentových klíčů. Nyní jsou k dispozici nové funkce a zdokonalená architektura v podobě nové verze firmwaru:

  • Ucelené řešení pro provádění kontrol kvality je nyní k dispozici společně s jednotkou RBU AA. Pomocí této jednotky RBU je nyní možno programovat v jediném STanalyseru kontroly jak nářadí, tak i spojů. Výsledky obou typů zkoušek je možno snadno načítat a porovnávat pomocí programu ToolsTalk BLM nebo Torque Supervisor
  • Pro testování pulzního nářadí lze změnit frekvenci filtrování před zahájením testu
  • Funkce sledování v reálném čase
  • Jednotky Tool Crib a RBU AA se mohou používat také ke kalibraci nářadí Power Focus a PowerMACS. K připojení STanalyseru k řídicí jednotce za účelem kalibrace se používá dokovací stanice. Kalibrační hodnota se automaticky ukládá do paměti řídicí jednotky

Torque Supervisor, verze 4.8

BLM Torque Supervisor je softwarový program pro kontrolu utahovacího momentu, který umožňuje provádění digitální kontroly a sledování montážního nářadí a spojů. Nyní je modernizován tak, aby podporoval poslední verzi STanalyseru, včetně jednotky RBU AA. Pro nářadí je nyní možno programovat postupy, které zahrnují jak kalibraci, tak i testování. Funkce správy uživatelů byla zdokonalena přidáním skupin uživatelů. Možnost definování oprávnění pro každou skupinu usnadňuje přiřazování nebo změny oprávnění u uživatelů, kteří mají ve výrobě různá funkční zařazení.

SRTT-L
Foto: Atlas Copco

SRTT-L

SRTT-L je rodina snímačů pro STanalyser. Je určena pro montážní nářadí s nižším utahovacím momentem. Jak snímače, tak i testovací spoje jsou zaměnitelné a mohou být používány s jakýmkoli STanalyserem. Modulární konstrukce umožňuje uživateli upravovat rozsah systému podle měnících se potřeb.

Koncovka smartHEAD 1000 Nm pro momentový klíč STwrench

K dispozici je nyní nová kocovka smartHEAD 1000 Nm, která rozšiřuje řadu koncovek smartHEAD určených pro MRTT-C a STwrench.

 

Pneumatická zdvihadla

LLA 500L EX
Foto: Atlas Copco

Pneumatická zdvihadla a nosníkové vozíky Atlas Copco jsou ideální zařízení pro zvedání břemen v nebezpečných prostředích. Všechna tato naše zařízení mají certifikaci pro nevýbušné provedení podle přísných evropských norem v souladu se směrnicemi EU ATEX. Jsou dodávány v pěti velikostech s nosností od 250 kg do 5 tun.

Všechna zdvihadla a nosníkové vozíky jsou certifikovány pro úroveň Ex II 2G T5 II B D100°C.

Zdvihadlo chráněné proti korozi je určeno pro prostředí s přísnými hygienickými požadavky

S potěšením představujeme nejnovější přírůstek řady zdvihadel Atlas Copco – nové zdvihadlo s nosností 500 kg v provedení Washdown. Jeho typickou oblastí použití jsou provozy v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, kde je vlhké prostředí a veškeré vybavení je pravidelně ostřikováno a omýváno, z čehož pochází i název „Washdown“.

Tento výrobek vychází ze standardního zdvihadla o nosnosti 500 kg, které nevyžaduje mazání a umožňuje zcela suchý chod, díky čemuž nezanechává žádné zbytky maziva ve vyfukovaném vzduchu.

TIP: Nejrychlejším způsobem výběru správného zdvihadla a příslušenství i s objednacími čísly je použití našeho počítačového programu určeného pro operační systém MS Windows. Tento program je k dispozici ke stažení na adrese: http://industrialtechnique.com/airhoist/cz.

 

Servisní balíček Power Focus 600 Easy Start

 

Po úspěšné generaci nářadí, která zahrnovala například řady Tensor DL nebo Tensor DS, představuje společnost Atlas Copco nový výkonný kontroler Power Focus 600 a nářadí Tensor ES s mnoha jedinečnými vlastnostmi a funkcemi, mezi které patří například patentovaná strategie TurboTight, díky níž se postup utahování dostává na zcela novou úroveň.

Servisní balíček Easy Start zajistí, že certifikovaní servisní technici společnosti Atlas Copco instalují nový sytém přímo v místě určení, aniž by přitom bylo nutno přerušovat výrobní proces zákazníka, a zaručí tak správné nastavení tohoto systému.

Po 6 měsících chodu nového nářadí Tensor ES ve výrobě provádí servis společnosti Atlas Copco prohlídku nářadí a zkoušku jeho výkonových vlastností, která sestává z 25 měření a je následována preventivní údržbou. Tím je zaručeno, že nářadí zůstává v dobrém provozním stavu.

Úvodní stránka

 

 

 

 

 

(more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1748&lang=cs

Budoucnost je již nyní

Technický pokrok dosahovaný v oblastech virtuální reality, rozšířené reality a bioniky již není pouze tématem pro filmy a videohry. Seznamte se s kybernetickým operátorem zítřka. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1734&lang=cs

Snaha o zvyšování efektivity otevírá dveře k prohlubování vztahů se zákazníky

Optimalizace výroby a Transformace výroby jsou vyspělé servisní produkty, které jsou navrženy tak, aby zdokonalovaly výrobní postupy zákazníků. Pro podporu zákazníků, kteří se rozhodli realizovat přechod ke skutečně efektivní výrobě, vytvořil Servis nabídku Lean Package. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1732&lang=cs

Semináře Tight&Right naučí klienta správně využívat nářadí a také šetřit ve výrobě

Možnost vyzkoušet si různé typy nářadí a různé druhy spojů využilo před nákupem nových utahovaček mnoho různých společností. A to prostřednictvím seminářů Tight&Right. V nich odborníci z Atlas Copco všem zájemcům ukazují výhody i nevýhody jednotlivých řešení a pomáhají nalézt taková nářadí, která přispějí k maximalizaci efektivity výroby a snížení provozních nákladů. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1730&lang=cs

Pneumatické brusky jedou ve Slovinsku non-stop

Společnost Arcont je největším evropským producentem kontejnerů a mobilních prostorových systémů. Nezbytnou součást vybavení jejích montážních hal tvoří brusky. Nedávno se firma rozhodla pro jejich modernizaci a díky tomu dokáže v současné době vyrobit až 70 kontejnerů denně. Zvýšení produktivity však nebylo jediným cílem této investice. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1726&lang=cs

Dacia modernizovala s pomocí Atlas Copco

Je jednou z nejvýznamnějších rumunských společností a její produkty jsou známé po celém světě. Za poslední dekádu prošla rozsáhlým procesem modernizace, výměny výrobního zařízení i řídících postupů. Celkové investice přesáhly v přepočtu 40 miliard korun. Výsledkem je silná firma, jejíž více než kilometr dlouhou montážní linku denně opouštějí kvalitní a prověřené vozy. Řeč je o automobilce Dacia. Důležitou součást jejího nového vybavení tvoří i nářadí značky Atlas Copco. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1719&lang=cs

Automatická stanice zkvalitnila výrobu motorů do vozů Fabia

Stále lepší vozy pokud možno za nízkou cenu. To je směr, kterým ostrá konkurence v automobilovém průmyslu tlačí výrobce. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=1694&lang=cs

Výrobní závod v Maďarsku obdržel ocenění „Nejlepší pracoviště pro ženy“

V roce 2012 obdržel výrobní závod v Maďarsku ocenění „Nejlepší pracoviště pro ženy“. Z celkového počtu 74 zaměstnanců připadá 58 % na ženy a v osmičlenném týmu vedení je pět žen. Společnost má dlouhý seznam činností a benefitů určených pro svůj ženský personál, včetně zdravotních, lázeňských a sportovních akcí. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=2434&lang=cs

Naše země: Rumunsko

Rumunsko (România) je země ležící u západního pobřeží Černého moře (pouze oblast Dobruja se nachází na severu Balkánského poloostrova). Je to země nevšedních přírodních krás a rozmanitostí a bohatého kulturního dědictví. Rumunsko své návštěvníky nadchne nejen malebnými horskými krajinami a dosud nedotčenými venkovskými oblastmi, nýbrž také svými historickými městy včetně rušného hlavního města. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=3142&lang=cs

Naši lidé: Divize Motor Vehicle Industry

Divize MVI (automobilový průmysl) včetně jeho subdodavatelů obsluhuje největší zákaznický segment v rámci Industrial Technique, což představuje téměř polovinu ročních tržeb. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=4175&lang=cs

Zpětná odezva čtenářů

Jsme vděčni za veškerou zpětnou odezvu i za připomínky, které dostáváme po každém vydání našeho časopisu. Poněvadž tento časopis připravujeme pro vás, naše čtenáře, neváhejte a podělte se s námi o své náměty, připomínky, přání nebo doporučení týkající se toho, o čem byste si chtěli přečíst v následujících číslech. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2013.productivity-magazine.cz/?p=4180&lang=cs